“Baiļu nakts” pasaka no pasaku grāmatas “Stāsti zēniem”

Kopā ar bērniem ieskaņojām pasaku “Baiļu nakts”. Pasaka ir no grāmatas “Stāsti zēniem” un šajā grāmatā bez šīs pasakas ir arī citas lieliskas pasakas.

Pasaku, stāstu grāmata “Stāsti zēniem”

Satura rādītājs

Ideja

Paši mēs šo grāmatu paņēmām no bibliotēkas, un uz doto brīdi arī neatradām kur to būtu iespējams atrast – nopirkt. I Šī grāmata būs jums jāmeklē tuvākajā bērnu bibliotēkā.

Ideja vienkārša paņemt kādu īsu pasaku un ar bērniem ieskaņot, ierakstīt šo pasaku. Sadalām lomas, pamācāmies katrs savu lomu un aiziet. Nekas sarežģīts. Tā vismaz biju iedomājies.

Bijām šo pasaku lasījuši pirms gulētiešanas vairākas reizes un pat izmēģinājuši katrs savu lomu. Bet kad reāli nonācām pie ierakstīšanas, bērnus nosēdināt mierīgus bija ļoti grūti.
Lai vai kā, mēs to paveicām, ar vairākiem mēģinājumiem, dziedāšanu, purkšķināšanas mikrofonā, jo tā ir jautrāk.

Neskatoties uz grūtībām iesaku jums pašiem arī pamēģināt. Sadaliet kādai pasakai lomas un, varbūt ja ne ieskaņot, tad vismaz, iesaistiet bērnus pasakas stāstīšanā. Bērniem noteikti tas patiks.
Iesaistot bērnus pasakā, viņi daudz labāk seko līdzi notiekošajam pasakā, mācās atveidot lomu, atcerēties sakāmo.
Var to ierakstīt vai nofilmēt, vai izspēlēt ar lellēm vai mīkstām mantiņām.

Rezultāts

Mūsu smagā darba rezultāts.

  • Skaņa ierakstīta uz datora izmantojot Audacity programmu un ārējo USB mikrofonu
  • Skaņa rediģēta ar Audacity programmu
  • Pasakas ilustrācijas ieskenētas ar skeneri, un rediģētas (izgriestas) ar Gimp
  • Ilustrācijas animētas izmantojot Blender
  • Fona skaņas un effekti ieguvām no Freesound.org
  • Publicējām Yotube kanālā, lai varētu dalīties ar draugiem un radiem

Ieteikumi

No mūsu pieredzes šādi ieteikumi:

  • Pacietība – noteikti tā būs vajadzīga
  • Salīdzinoši īsa pasaka – jo garāka pasaka, jo vairāk laika jums būs nepieciešams, lai to visu novestu līdz kādam rezultātam
  • Vienkārši teksti bērniem – ja kādi teksti liekas pārāk sarežģīti priekš jūsu bērna vecumam, vienkāršojiet teikumus, teikumu struktūru, lai bērnam ir vieglāk tos pateikt.
  • Paturēt prātā kāpēc jūs to darāt! – Jūs to darāt prieka pēc, un gala rezultātam nav jābūt perfektam, kāds kādu teikumu var pateikt savādāk, vai ik pa brīdim jānodarbojas ar suflēšanu, skaņa var būt slikta, fonā var būt citas skaņās, utt. Galvenais ir process. Ierakstītā, nofilmētā pasaka paliks piemiņai vai kaut kas ko aizsūtīt vecvecākiem draugiem, radiem. Noteikti draugi, radi, paziņas novērtēs ieguldīto darbu. Tas nav viegls projekts.

Nepieciešamā programmatūra, aparatūra

Kādu programmatūru, aparatūru izmantot:

  • Mūsdienās, praktiski viesiem mums kabatās ir mini datori, ar kuriem var darīt visu: ierakstīt skaņu, ierakstīt video, un pat to visu to rediģēt uz vienas iekārtas.
    Līdz ar to jūs varat vienkārši ierakstīt savu vakara lasīšanas pasākumu, un pat ja bērniem jāpasaka priekšā teksts, tas nekas, to var pēc tam “izgriezt” no audio faila.
  • Ja gribat uzlabot, tad jāsamazina fona trokšņi un varbūt jāiegādājas, kāds ārējais mikrofons, ko var pievienot telefonam, vai datoram. Bet telefona, iebūvētie telefona mikrofoni ir salīdzinoši labi.
  • Skaņu/Video var rediģēt uz telefona, bet noteikti to ir daudz ērtāk darīt uz datora. Ir daudzas programmas gan uz telefoniem, gan uz datoriem, bet tas ko mēs izmantojām skaņas rediģēšanai ir Audacity, tā ir bezmaksas audio rediģēšanas programma. Noteikti iesākumā nebūs viegli, bet mazliet palasot, un paskatoties pamācību video youtube platformā ar to var tikt galā.
    Noteikti nevajag piesaistīt sevi kādam konkrētam rīkam, izmantojiet to, kas jums liekas ērtākais, kas jums ir pieejams, lai dabūtu vēlamo rezultātu.
  • Mūsu gadījumā mēs izmantojām pasakas ilustrācijas, lai uztaisītu video. Lai animētu ilustrācijas bija nepieciešams tās apstrādāt un apstrādi mēs veicām programmā GIMP.
    Gimp ir bezmaksas alternatīva Photoshop, varbūt nav tik spēcīgs, bet mūsu vajadzībām bija pilnīgi pietiekošs.
  • Pašas animācijas mēs veicām izmantojot Blender. Tā ir ļooooti sarežģīta programma, bet arī ļoti spēcīga programma. Primāri tā ir domāta 3d modelēšanā, bet ar to var arī veikt 2D animāciju, video rediģēšanu. Arī šī programma ir bezmaksas pieejama. Bet noteikti būs jums jāiegulda savs laiks lai nonāktu līdz vēlamajam rezultātam.
  • Fona efekti un skaņas. Ideālā versijā būtu ierakstījuši paši savas fona skaņas, bet tas varbūt būs nākošajam projektam.
    Šoreiz mēs skaņas izmantojām no bezmaksas skaņu bibliotēkas freesound.org.
  • Ja ir iespēja, kādu no procesiem deleģēt bērnam, lai interesantāk. Mēs izmantojām pasakas ilustrācijas priekš video, bet tik pat labi, var paprasīt bērniem uzzīmēt ilustrācijas pasakām, tās nofotografēt un uztaisīt video slīdrādi.

Kopsavilkums

Mēs domājam ka sākumam pilnīgi pietiktu ar jūsu mobilo telefonu. Ar telefonu varat ierakstīt skaņu skaņu, un tad bērniem pašiem atskaņotu, viņi jau būs sajūsmā.

Nākošais solis būtu šo ierakstu dabūt datorā un rediģēt to. Izgriezt kādus gabalus, kas atkārtojas, kas ir lieki. Pievienot papildus skaņas (durvju čīkstoņu, skriešana pa trepēm,….)

Ja esat gatavi ieguldīt līdzekļus šajā hobijā, tad iegādājaties labāku ārējo mikrofonu ko piespraust pie telefona vai datora.

Gribat veikt animācijas saviem stāstiem, var vienkārši veidot slīdrādi no bildēm, vai no nofotografētām pašu bērnu ilustrācijām. Nākošais līmenis būtu animēt ilustrācijas, un tā jau ir cita pasaule.

Ja ir kādi jautājumi, rakstiet mums, centīsimies palīdzēt ar padomu. Jums nevajag dārgu ekipējumu, lai sāktu darbu pie šāda veida projekta. Ja jums ir viedtālrunis, tas ir viss, kas neipieciešams, lai sāktu darbu pie savas vakara pasaciņas.

Leave a Reply