Steam Deck – pārvietojama spēļu konsole, dators

PlayStation? Xbox? Nintendo? Varbūt tomēr Steam deck?
Diezin vai Steam Deck ir plaši pazīstams. Tas būtu jocīgi, ja būtu, jo tas nupat tika izziņots un īsti veikalu plauktos neatrodas. Līdz veikalu plauktiem tam vēl garš ceļš ejams un globālie sastrēgumi kā arī procesoru iztrūkums nu dien nepalīdz.

Satura rādītājs

Kas ir Steam Deck

Steam Deck ir portatīva, rokas spēļu konsole, kuras primārais uzdevums ir dot iespēju spēlēt Steam datorspēļu bibliotēkas spēles.

Bet ir viena, manuprāt, ļoti būtiska priekšrocība Steam Deck. Proti, tā nav tikai spēļu konsole, bet tas ir mazs, portatīvs dators.

Steam deck pievienots ekrānam, klaviatūrai un pelei
Steam Deck ir portatīvais dators, līdz ar to to var izmantot arī praktiskākām lietām – video motāžai, dokumentu rediģēšanai, prgorammēšanai.

Lielākā daļa , primāri, izmantos šo iekārtu, lai laiku no laika, uz dīvāna, garā ceļā, mašīnā vai vilcienā uzspēlētu kādu spēli, līdzīgi kā Nintedo Switch. Līdzība gan ir tikai izmēru ziņā un tajā ka uz tā var spēlēt spēles.

Gan izklaidei, gan arī, ja ļoti grib, darbam.

Šī iekārta var būt arī kā skolēna/studenta darba stacija – pieslēdz monitoru, peli un klaviatūru un ir pieejama pilnvērtīga darba stacija lai pildītu mājas darbus, veiktu projektus, programmētu.

Jā, iekārtas dārgākā versija, ir gandrīz divreiz dārgāka par Nintendo Switch. Toties tās iespējamais pielietojums iekārtai ir daudz plašāks, nekā konkurentam. Pietam, uz tā ir iespējams arī spēlēt nintendo switch spēles.

Lētākā versija ir ļoti maz vietas, toties ir iespēja “iestūķēt” micro SD karti tādā veidā palielinot iekārtas ietilpību, kā arī dodot iespēju pārkopēt datus no viena datora uz otru. Cik zināms, tad atskrūvējot varēš arī ievietot savu cietvielas disku (SSD). Cik viegli vai grūti tas būs, to varēs noteikti uzzināt pēc apskatnieku izjaukšanas video.

Bez konsoles skolniekam/studentam visticamāk vajag arī datoru (portatīvu vai galda) uz kura pildīt mājas darbus, varbūt Steam Deck varētu būt labs apvienojums un arī ietaupījums?
Tas gan jālemj katram pašam, jo iespējams, sanāk lētāk un ērtāk iegādāt pilnvērtīgu klēpjdatoru.

Izklausās lieliski, kur var nopirkt Steam Deck?

Šobrīd iekārtu iespējams tikai rezervēt, kas izmaksā 4 Euro. Bija paredzēts ka pirmās iekārtas būs piegādātas uz Ziemassvētkiem, bet tagad, rinda ar gribētājiem, izstiepusies līdz nākošā gada pavasarim.
Rezervāciju iespējams atcelt, ja esi pārdomājis vai neiztur spriedzi un iegādājies kaut ko citu, varbūt ir vērts rezervēt?

Kāpēc Steam Deck ir labākais kopš grieztas maizes?

  • Steam bibliotēka ir plašs spēļu klāsts, un bieži ir atlaides. Ja ir pacietība, tad var iegādāties labas spēles par ļoti draudzīgām cenām.
  • Spēļu konsole ir salīdzinoši atvērta un var uzstādīt maksas vai bezmaksas spēles, kas nav Steam spēļu bibliotēkā, piemēram: Minetest, Hedgewars, Super tux kart, Super tux
  • Darbini vecāku spēļu platformu emulatorus, piemēram: Dosbox, Fuse (ZX Spectrum), Playstation, Ninteno
  • Uzstādi citu kompāniju spēļu bibliotēkas: Gog, Epic Games
  • Izmanto spēļu konsoli kā darba staciju pievienojot peli, klaviatūru, monitoru.
  • Izmantot priekš savienojuma ar VR brillēm, tā ir spekulācija, bet noteikti būs apskatnieki, kas šo lietu notestēs.

Būs grūti atrast citu pārvietojamu konsoli, kur varētu būt tik pat daudzpusīga. Ir protams mīnusi, piemēram, būs spēles, kas nebūs pieejamas Steam platformā – ir ekskluzīvas spēles kuras ir tikai pieejamas konkrētam platformām un kuru nav uz citām. Bet tas ir abos virzienos.

Mūsu iecientītākās dalīta ekrāna spēles

Labākās dalīta ekrāna (split screen) spēles, piemērs ar Tux Kart spēli kuru spēlē 4 spēlētaji uz viena ekrāna

Labākās dalīta ekrāna (split screen) spēles

Leave a Reply