Minetest / Minecraft

Minecraft spēle ir ļoti aizraujoša un populāra datorspēle – virtuāla pasaule, kurā spēlētājs no klucīšiem var uzbūvēt jebko.

Satura rādītājs

Minetest? Tu domāji Minecraft, ja?

Aicinām, būvēt torņus no reāliem klucīšiem, reālā pasaulē, bet bez digitālās pasaules mūsdienās neiztikt, un digitālā pasaulei būs arvien lielāka nozīme mūsu dzīvē.
Šis varētu būt labs hobijs gada tumšajam periodam, kopā ar bērniem uzbūvēt sapņu māju virtuālajā pasaulē. Kas zin, varbūt kādu projektu sanāks pārnest arī reālajā pasaulē.
Minecraft daudz reklāmas nevajag, tāpēc mazliet vairāk par to ar ko Mintest ir labāks/atšķirīgs no Minecraft:

  • Bezmaksas spēle
  • Darbojas uz jebkura kartupeļa
  • Pieejams vairākām platformām (Windows, Linux, Android)
  • Plašas bezmaksas papildinājumu iespējas
  • Var spēlēt lokāli ar draugiem kopā
  • Var spēlēt internetā ar draugiem kopā

Minetest ir bezmaksas

Pati programma ir bezmaksas, bet, iespējams, nāksies ieguldīt savu laiku un nervus, lai panāktu ko vēlaties.
Minetest darbojas bez problēmām, var spēlēt viens pats, vai pieslēgties kādam no publiskajiem serveriem.

Bet, ja gribēsiet izveidot savu pasauli un pieslēgt vairākus bērnus, vai bērnu draugus, nāksies nedaudz palasīt.
Bet viss ir iespējams, ja būs interese varam palīdzēt ar pasaules izveidošanu.
Arī spraudņu uzstādīšana kaut arī ir vienkārša (jā iekopē viena mapē citā mapē), ir jāatrod pareizās mapes un vienkāršākam lietotājam, tas varētu likties sarežģīti.
Jebkurā gadījumā ir vērts pamocīties, jo kad 7 brālēni/māsīcas būvē (un arī) jauc kopā, ir jautri, it īpaši kad tiešie kontakti radinieku starā ir ierobežoti.

Mintest darbojas uz jebkura kartupeļa

Minetest nav ļoti prasīgs, tas ir pieejams bezmaksas uz Android, ērtāk protams ir spēlēt uz datora, bet arī datoram nav jābūt īpaši jaudīgam.
Esam spēlējuši uz padsmit gadus vecas kastes, lielākais gaidīšanas laiks ir uz operētājsistēmas ielādi, pati spēle darbojas ok.
Šis aspekts ir diezgan nozīmīgs, ja grib ar vairākiem draugiem vai radiniekiem spēlēt kopā vienā pasaulē. Ne visi var atļauties iegādāties Minecraft, un ne visiem būs iekārtas uz kurām Minecraft darbojas.
Bet ja plauktā stāv vecs noputējis klēpja dators, kuram baterija vairs netur, un ekrāna eņģes jūk ārā, tam minetest var piešķirt jaunu dzīvību. Tieši to arī darām, kad kādam pietrūkst iekārtas uz kuras spēlēt Minetest.

Minetest ir pieejms vairākām platformām

Linux, Windows, Andorid tās ir platformas, kuras esam izmantojuši, iespējams arī MacOS ir pieejams. Bet (uz raksta tapšanas brīdi) iOs nebija pieejams. iOs ir salīdzinoši aizvērta ekosistēma, bet varbūt izstrādātāji ar laiku arī publiskos AppStore aplikāciju.

Plašas bezmaksas papildinājumu iespējas

Iespējas ir daudzas. Vilcieni, elektronika, durvis, krēsli, datori, dzīvnieki, mašīnas, iznīcinātāji…. u.t.t. Bet reizēm kāds no papildinājumiem sagrauj spēli vai konfliktē ar kādu citu papildinājumu. Tāpēc labāk likt papildinājumus pa vienam, un paspēlēt, lai redz, kas notiek, vai nav kādi nejauki pārsteigumi. Papildinājumus var meklēt šeit.
Spēlējoties esam paši arī izveidojuši paši savus blokus, neko īpašu, tikai tests, bet tas ir iespējams, un vajag tikai interesei un nedaudz laika.

Var spēlēt lokāli viens un ar draugiem kopā

Būtībā, lejuplādē programmu un aiziet. Vari spēlēt izdzīvošanas pasauli (survival mode) vai radošo pasauli (creative). Ja draugi sanāks kopā, tad varēs uzspēlēt lokālajā tīklā, vienīgi, jāpiebilst, ka ir jāzina ko nozīmē lokālais tīkls. Šis šķērslis varētu būt kā iemesls un iespēja padziļināt savas zināšanas datoros.

Var spēlēt internetā viens un ar draugiem kopā

Tīmeklī ir pieejamas vairākas atvērtas pasaules, kurā jūs varat satikties ar draugiem / radiem un apskatīt, smelties idejas no citiem cilvēkiem, komūnām.

Rakstiet, ja ir jautājumi, ieteikumi. Centīsimies palīdzēt.

Leave a Reply