Plastmasas pudele + metāla bumbiņas + magnēts = Rotalļieta

Šis kanāls ir pilns ar idejām bērniem un vecākiem, kā var izklaidēt savus bērnus neierastā veidā – attīstošās rotaļlietas bērniem. Pildīt digitālos resursus, printējamas darba lapas ir svarīgi, bet svarīgi arī veikt kādus praktiskus uzdevumus, izklaides pēc, bet ne tikai. Spēlējoties mācamies un tas ir ātrākais veids kā bērns iemācās, jaunas lietas.
Ir redzēts ka plastmasas pudelē ieber rīsus, grūbas vai griķus un izveido grabuli no salīdzinošiem lētiem un visiem pieejamiem materiāliem, pēc ļoti līdzīga principa var arī izveidot rotaļlietu mazliet vecākiem bērniem. Šis noteikti ir viens no darbiem kas jāpievieno pirmsskolas darbu krātuvītē, bet noteikti arī vecāki bērni būs priecīgi nodarboties ar magnētiem un metāla bumbiņām.

Satura rādītājs

Magnētisma izpēte

Šajā konkrētajā gadījumā, tiek izmantotas metāla – tērauda bumbiņas, plastmasas pudele un magnēts. Vienkārši vai ne? Protams,tās nav gluži lietas, kas ikdienā ir pa rokai, bet efekts ir diezgan interesants.
Atliek vien iegādāties metāla bumbiņas, spēcīgu magnētu un izdzert kādu minerāl ūdeni.

Un esiet uzmanīgi, neļaujiet bērnam ne bumbiņas, ne magnētu likt mutē.

Paštaisītai rotaļietai nepieciešamās sastāvdaļas

Spēcīgs magnēts

Varbūt esat jaukuši vecas mēbeles ārā? Daudzām padomu laika mēbelēm, durvis turējās ciet uz magnētiem, tie magnēti lieti noderētu šim eksperimentam.
Ar magnētiem spēlēties interesanti ir pat pieaugušajiem. Bet esiet uzmanīgi, jo ir gadījies ka starp magnētiem iespiež ādu, un tas nav sevišķi patīkami.
Jo spēcīgāks magnēts jo lielākus priekšmetus var pievilkt. Mazākam magnētam būs nepieciešamas mazākas bumbiņas.

Metāla lodītes

Ja mājās ir skrituļslidas, skrituļdēlis vai longbords noteikti ik pa laikam mainat gultņus. No veajiem gultņiem, kas stāv jums kāda atvilktnē, var izķeksēt ārā metāla bumbiņas ko iemantot šim projektam.
Tās nav tik lielas kā video, bet mazākas metāla bumbiņās būs vieglāk atrast tās būs lētākas, un nevajadzēs tik ļoti spēcīgu magnētu.

Leave a Reply