Lasiet grāmatas bērniem!? Šis noderēs.

Lasiet grāmatas bērniem? Lasiet grāmatas bērniem! Mēs pirms gulētiešanas izlasām vienu nodaļu no kādas grāmatas. Šobrīd mums “Vinnijs Pūks un viņa draugi” iet uz beigu pusi. Esam noskatījušies visas multfilmas par Vinniju Pūku, gan padomju laika, gan Volta Disneja versijas, un drīz piebeigsim arī grāmatu. Un visticamāk pēc tam noskatīsimies multfilmas vēlreiz.
Esam jau izlasījuši tādus bērnības hītus kā “Čitas burtnīca”, “Otrklasnieka un otrgadnieka Jāņa Smaidiņa grūtā un nepatikšanu pārpilnā dzīve”, “Mazā Raganiņa”. Ko jūs lasiet? Kādi ieteikumi?

Satura rādītājs

Kāpēc lasīt grāmatas?

Ikdienā mēs lietojam salīdzinoši ierobežotu vārdu krājumu. Vienā ģimenē ir vieni izteicieni, otrā ģimenē ir citi izteicieni, bet ikdiena neprasa ļoti plašu vārdu krājumu.
Grāmatu lasīšana ir veids kā paplašināt savu un bērnu vārdu krājumu, dažādot to. Pats bērnībā nelasīju grāmatas un arī šobrīd pašam grāmatu lasīšana nav top 10, bet toties klausos audio grāmatas, kad braucu ar mašīnu, vai kad taisu ēst. Un vakaros es rādu priekšā piemēru un palasu bērniem kādu grāmatu priekšā.
Reizēm darām tā, ka katrs no bērniem izlasa pa teikumam un tad es turpinu līdz nodaļas beigām.
Ja tekstā parādās kāds nedzirdēts vārds vai izteiciens bērni paši pajautā paskaidrot ko tas nozīmē un kā to var pielietot.

Stāsts iz dzīves – lasot Vinija Pūka piedzīvojumus, tekstā bija izteiciens “lauzīt galvu”. Šis izteiciens jau nākošajā dienā tika pielietots sarunā.

Kur iegūt grāmatas?

Ja pašu bibliotēkā grāmatu nav, vai bērna vecumam atbilstošu grāmatu nav, tad labākais veids ir doties uz publisko, vietējo bibliotēku un kopā ar bērnu izvēlēties lasāmvielu.

Reizēm grāmatu, kur vēlaties lasīt priekšā saviem bērniem nav pieejamas bibliotēkā. Tā, piemēram, bija mūsu gadījumā gan ar “Čitas burtnīcu”, gan ar “Otrklasnieka un otrgadnieka Jāņa Smaidiņa grūtā un nepatikšanu pārpilnā dzīve”.
Tāpēc mēs talkā likām pasaules plašo tīmekli un abas grāmatas atradām vietnē mybook.lv.

Pie tam, bibliotēkās, kā nu kurā, bet ir iespējams arī aizņemties DVD filmas un multfilmas Latviešu valodā. To mēs arī izmantojam, šķiet gan, esam praktiski izsmēluši šo resursu.
Ja paši kādreiz nopērkam kādu multfilmu/filmu Latviešu valodā, tad pēc laika to arī ziedojam vietējai bibliotēkai – Dots devējam atdodas.

E-grāmatas

Reiz bija nepieciešama atsaukt atmiņā “Mazās raganiņas” pirmās nodaļas notikumus, lai varētu uzdot jautājumus par notikumiem šajā nodaļā, bet bijām jau nodevuši grāmata atpakaļ bibliotēkā.
Nolēmām paurķēties internetā, lai noskaidrotu vai nav pieejamas kādas e-grāmatas.
Kas meklē, tas atrod. Atradām šo lielisko e-grāmatu resursu, kur ir ieskenētas un pieejamas grāmatas Latviešu valodā bez maksas.
Lai lasītu e-grāmatas ir nepieciešama ierīce un aplikācija uz kuras atvērt lejuplādētās e-grāmatas.
Un, šajā ziņā, mūsdienās nevajdzētu būt problēmām, katram kabatā ir potenciālā ierīce ar kura var atvērt e-grāmatas – viedais tālrunis.
Paši mēs izmantojam Libera reader aplikāciju, bet noteikti šī nav vienīgā aplikācija, kura to spēj atvērt digitālās grāmatas. Daļa no e-grāmatām ir arī pieejama pdf formātā. ko vajadzētu būt iespējai atvērt bez jebkādas papildus aplikācijas. Bet mūs pašus Libera reader apmierina un mums patīk ka applikācija nav pārlieki uzmācīgi ar reklāmām un ļoti noderīga ir iespēja palielināt vai samazināt fontu.

 

Ko lasīt?

Saraksts ar grāmatām ko paši esam izlasījuši vai taisāmies tuvākajā laikā lasīt. Ar laiku papildināsim, bet varbūt jums ir ieteikumi?

Mazā raganiņa

Stāsts par to kā mazā raganiņā kļūst par Labu raganu. Raganām “Laba ragana” gan nozīmē kaut ko citu.

Čitas burtnīca

Pagalma notikumi no zvēru skata punkta. Galvenā lomā sunītis Čita.

Otrklasnieka un otrgadnieka Jāņa Smaidiņa grūtā un nepatikšanu pārpilnā dzīve

Stāts par palaidni, kurš negrib mācīties.
“Pira pira piramidons, Aspi aspi aspirīns,
Uznāk aukstums, Uznāk svīdons,
Katrā rokā, kāja svins.
Es ar mieru mocīties, ka tik neliek mācīties”

Vinnijs Pūks un viņa draugi

Priekš Lāča ar zāģa skaidām galvā Pūks ir ļoti gudrs.

Trīs stāsti par Brālīti un Karlsonu

Mūsu ģimenē pielipusi daudzi izteicieni, joki no šīs grāmatas. Piemēram, par to ka svecītes ir vairāk kā tortes, ka labāk būtu otrādi.

Leave a Reply